„Zamierzamy w tym roku zarobić 100 milionów dolarów.”

„Nie, nigdy nie pożyczyłam nawet centa.”

„Nie, nie skończyłam studiów.”

„Nie, nie prowadziłam wcześniej firmy.”

Te słowa Sophii Amoruso, szefowej internetowego imperium wartego ponad 240 milionów dolarów, świadczą o tym, że nie trzeba mieć wcale MBA, żeby odnieść sukces. Trzeba wierzyć w swoją intuicję i po prostu zacząć działać.

Sopnie Amoruso ma 32 lata i prowadzi „Nasty Gal” – modny i niezwykle popularny, nie tylko w USA, sklep internetowy sprzedający ubrania vintage. Inspiracją dla Sophie do wymyślenia nazwy „Nasty Gal” („Niegrzeczna Dziewczyna”) był ulubiony album Betty Davis, legendarnej funkowej piosenkarki, byłej żony Milesa Davisa i… dzikiej kobiety.

W 2014 roku Sophie wydała książkę #Girllboss („#Szefowa”), w której opisuje krok po kroku historię powstania swojej firmy. Zachęcamy was, żebyście sięgnęły po tę książkę i poznały dziewczynę, która zawierzyła swojemu instynktowi, nie bała się ciężkiej pracy i konsekwentnie, niezrażona dążyła do realizacji swoich celów. Nigdy wcześniej nie pracowała na etacie, była po prostu dobrze ubraną studentką, która rzuciła szkołę. A teraz Sophie uchodzi za najwybitniejszego współczesnego sprzedawcę. Firma ma ponad 550 tys. klientów na całym świecie, a jej roczne przychody to 100 milionów dolarów!

Do tego, portal Business Insider okrzyknął ją najseksowniejszym prezesem świata.

20160916_124025

Historia budowania potęgi „Nasty Gal”, jest nie tylko ciekawa, ale też niezwykle inspirująca. Tak jak sama Sophie. „Nasty Gal” nie ma sklepów stacjonarnych i prawie nie inwestuje w marketing, ale za to dzięki aktywności na Facebooku, Twitterze, Pintereście i Instagramie ma ogromną bazę lojalnych fanów-klientów. Liczba fanów firmy na Facebooku przekroczyła już 1,2 mln!

Jeśli myślicie o założeniu własnego biznesu odzieżowego – przeczytajcie tę książkę. Jeśli planujecie założyć inny biznes – przeczytajcie tę książkę. Jeśli szukacie inwestora, żeby rozwinąć swój biznes – przeczytajcie tę książkę!

Polskie wydanie książki : Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Warszawa 2014. www.gwfoksal.pl; biuro@gwfoksal.pl27

Dodaj komentarz

Chcemy być z Tobą w stałym kontakcie.

Zostaw swojego maila, aby otrzymać darmowe inspiracje, informacje o naszych akcjach, promocjach i najnowszych postach.

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych i otrzymywanie od mamawokolicy.pl informacji handlowych.