Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami. Sprzątamy, biegamy po sklepach w poszukiwaniu ostatnich prezentów, kupujemy składniki na wigilijne potrawy i dekorujemy dom świątecznymi ozdobami. Pięknie ubrana choinka i przystrojony stół, przy którym gromadzi się cała rodzina dają nam wiele radości. Jeszcze więcej radości i dumy dają nam własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne.

Dorota Iwanowska, zaprzyjaźniona z nami florystka, właścicielka kwiaciarni „Wiła Wianki” zdradza nam, jak w prosty sposób można własnoręcznie zrobić ładną ozdobę na świąteczny stół.

Będziemy robić mini-choinkę z szyszki. Do pomocy możecie zaprosić swoje dzieci. Wspólne tworzenie świątecznej ozdoby sprawi wam na pewno wiele frajdy. Poza tym, kto by nie chciał mieć własnego stylisty czy dekoratora wnętrz?   😉

JAK WYKONAĆ ŚWIĄTECZNĄ CHOINKĘ Z SZYSZKI?

 POTRZEBNE RZECZY:

  1. talerzyk/podstawka

  2. sucha gąbka florystyczna*

  3. pistolet z klejem na gorąco**

  4. szyszka duża

  5. zielone gałązki

  6. elementy do dekoracji

*Sucha gąbka florystyczna jest zwykle koloru szarego, szaro-brązowego i stosuje się ją do układania kwiatów suchych. Można dostać ją w kwiaciarniach, sklepach florystycznych. Warto zajrzeć też do sklepów budowlanych, np. Leroy Merlin, OBI, Praktiker, Castorama. Do układania kwiatów żywych stosuje się ciemnozieloną, bardziej miękką gąbkę.

**Pistolet z klejem na gorąco można dostać w każdym sklepie budowlanym oraz w kwiaciarniach, sklepach florystycznych.

3, 2, 1… ZACZYNAMY! MIŁEJ PRACY  🙂 

KROK 1. Na talerzyku przyklejamy gorącym klejem odpowiednio dociętą gąbkę suchą, a na nią wklejamy szyszkę.

KROK 2. Całą gąbkę oklejamy obciętymi kawałkami zielonych gałązek, tak aby ją całą zakryć. Gałązki można „pożyczyć” z choinki, albo kupić/dostać w punktach sprzedaży choinek.

KROK 3. Na koniec zdobimy elementami do dekoracji dół naszego stroika, a na samą górę przyklejamy gwiazdkę.

I gotowe! Mamy piękną, i co najważniejsze, własnoręcznie zrobioną dekorację świąteczną.

 

Dorota Iwanowska

Kwiaciarnia "Wiła Wianki"

Jeśli szukacie jeszcze dodatkowych pomysłów, jak pięknie kwiatami i ozdobami przystroić na Święta Bożego Narodzenie dom, albo chcecie kupić gotowe, piękne kompozycje, to zapraszamy na Facebooka kwiaciarni „Wiła Wianki”.

    +48 535 175 905

ul. Olszynki Grochowskiej 21/23 lok. 5, 04-281 Warszawa

Dodaj komentarz

Chcemy być z Tobą w stałym kontakcie.

Zostaw swojego maila, aby otrzymać darmowe inspiracje, informacje o naszych akcjach, promocjach i najnowszych postach.

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych i otrzymywanie od mamawokolicy.pl informacji handlowych.