… jak jeden bloger może zmienić twoje życie.

Ty, twój mąż czy partner macie problem z finansami? Nie możecie wyjść ze spirali długów, które spędzają wam sen z powiek? W tym artykule podpowiemy, jak skutecznie rozpocząć walkę z długami i zmienić na lepsze jakość życia całej rodziny.

W pułapce stylu życia

Jak powstaje zadłużenie? Scenariusze są różne. Część z nich to po prostu nieostrożność lub niefrasobliwość finansowa. Wydajemy więcej niż zarabiamy, czasami nawet sobie tego nie uświadamiając. Nie prowadzimy budżetu domowego. Nie wiemy dokładnie, ile i na co wydajemy. Jednocześnie współczesny świat, reklamy w telewizji, przykłady znajomych, doradcy finansowi – przekonują nas, że trzeba być głupim, by nie korzystać ze zdolności kredytowej.

Spełniamy więc swoje marzenia, bez względu na to, czy nas na to stać czy nie. Chcemy mieć wszystko tu i teraz. Telewizor, samochód, mieszkanie, egzotyczne wakacje dla całej rodziny… Kupujemy mniej lub bardziej potrzebne rzeczy za pieniądze, których nie posiadamy. Korzystamy z kredytów konsumpcyjnych, pożyczamy od znajomych, a także firm, oferujących tzw. pożyczki „chwilówki”. Stopniowo przyzwyczajamy się do życia na kredyt, a to prosta droga do zadłużenia i ciągłego życia pod presją jego spłaty. Nieustanny stres, bezsenne noce, poczucie osaczenia i odosobnienia w nierównej walce z długami, a w końcu utrata poczucia własnej wartości czy nawet ukrywanie przed najbliższymi, że wpadliśmy w zadłużenie – to coraz częstszy finał nadmiernego konsumpcjonizmu.

Sytuacja dodatkowo komplikuje się kiedy mamy dzieci. Nie odpowiadamy wtedy już tylko za siebie i swoją przyszłość. To od nas zależy, jaki start w życiu będą miały nasze dzieci. Odziedziczą długi rodziców, czy wystartują w dorosłość z przygotowaną „poduszką finansową”? Przyswoją sobie nasze złe nawyki finansowe, czy nauczymy je, jak mądrze zarządzać finansami?

Oręż na wojnę z długami

Ponad 2,3 mln Polaków ma problemy z terminowym płaceniem rat kredytów. W większości przypadków zaległe zobowiązania nie przekraczają 5 000 zł, ale są też znacznie większe sumy. Rekordzista ma ponad 115 mln zł zadłużenia! To kwota równa cenie najdroższego sprzedanego samochodu marki Ferrari w historii…

Czy bez wygranej w Lotto lub niespodziewanego spadku od przysłowiowej cioci z Ameryki można wyjść ze spirali długów? Odpowiedź brzmi „tak”, ale musisz tego naprawdę chcieć i podejść do wojny z długami z głową.

Jak to zrobić?

Zacznij od kursu POKONAJ SWOJE DŁUGI. To bezpłatny, multimedialny kurs, który opracował Michał Szafrański, najbardziej znany bloger finansowy w Polsce, autor poczytnego bloga JakOszczedzacPieniadze.pl. Od 2012 roku, kiedy Michał zaczął pisać swojego bloga, stał się prawdziwym autorytetem w dziedzinie mądrego oszczędzania, a jego blog odwiedza już ponad 2 mln osób rocznie!

Kurs nie jest uniwersalną receptą dla wszystkich i na rozwiązanie wszystkich problemów, ale na pewno pokazuje właściwy kierunek i inspiruje do działania. Powstał pod wpływem setek maili, które Michał otrzymywał od swoich Czytelników z prośbą o pomoc w wyjściu z często bardzo trudnych sytuacji finansowych, czy wręcz ze spirali długów.

Cenne rady znajdą w nim nie tylko osoby stale zadłużone i te, nad którymi wisi już widmo komornika. Jest pomocny także dla osób, które długów nie mają, ale chciałyby lepiej zarządzać swoimi finansami osobistymi, aby w przyszłości długów uniknąć.

Jak skorzystać z kursu?

Kurs POKONAJ SWOJE DŁUGI to bezpłatny wideo-poradnik, który krok po kroku poprowadzi cię za rękę. Pomoże ci w uświadomieniu sobie problemu, znalezieniu motywacji do walki, a także pokaże, jak zrobić inwentaryzację Twojej aktualnej sytuacji finansowej i ułożyć plan wychodzenia z długów. Dowiesz się, gdzie szukać oszczędności i jak ograniczać wydatki, a wreszcie, jak zdobywać dodatkowe środki na spłatę długów i jak nimi zarządzać.

6 najważniejszych informacji o kursie POKONAJ SWOJE DŁUGI:

  1. Aby skorzystać z kursu wystarczy wejść na stronę pokonajswojedlugi.pl i zarejestrować się. Po rejestracji otrzymujemy login i hasło do platformy internetowej, na której bezpłatnie udostępniony jest kurs.
  2. Cały kurs trwa pięć tygodni i składa się z 25 lekcji wideo.
  3. Każda z 25 lekcji wideo jest też dostępna w wersji audio – daną lekcję możesz też wysłuchać np. na spacerze z dzieckiem.
  4. Na stronie internetowej kursu dostępne są także transkrypty każdej lekcji, mogą więc z niego skorzystać także osoby niesłyszące.
  5. Na obejrzenie każdej wideo-lekcji i wykonanie zaplanowanej na dany dzień pracy domowej wystarczy poświęcić 30-45 minut.
  6. Kurs zawiera także materiały dodatkowe, m.in. szablon budżetu domowego i ponad 200 konkretnych porad dotyczących oszczędzania i zarabiania pieniędzy.

Jeśli naprawdę chcesz pokonać swoje długi i poprawić jakość twojego życia, to zacznij już teraz. Lepszego momentu nie będzie. Powodzenia!

Polecamy również:

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zaczac-splacac-kredyty – historia redukcji zadłużenia Czytelnika Przemka – „…A jeśli chodzi o moje finanse to mnie trochę sytuacja finansowa przygniotła. Rodzina, dwójka dzieci, mieszkanie i samochód na kredyt, do tego kilka kart kredytowych robią swoje – a momentami zachowuję się jeszcze jak kawaler bez zobowiązań. Od jakiegoś czasu jednak myślę, jak tu zmienić sytuację, ale efekty jak na razie mizerne. A mam tego naprawdę dość.”

 http://jakoszczedzacpieniadze.pl/5-scenariuszy-jak-wyjsc-ze-spirali-dlugow – Podcast: 5 osób i 5 historii jak wyjść ze spirali długów.

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/windykacja-czyli-co-moze-windykator – Podcast: Co może windykator i jak sobie z nim radzić? – przewodnik dla osób zadłużonych.

 

 

Dodaj komentarz

Chcemy być z Tobą w stałym kontakcie.

Zostaw swojego maila, aby otrzymać darmowe inspiracje, informacje o naszych akcjach, promocjach i najnowszych postach.

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych i otrzymywanie od mamawokolicy.pl informacji handlowych.