Jak nie tracić czasu na makijaż?

Dziś przychodzi w odwiedziny moja mama. Stęskniła się za wnukiem. Mam oczywiście chytry plan, żeby wykorzystać tę tęsknotę i ogarnąć chałupę. Jutro BIG DAY, czyli odwiedziny teściowej. Nie było ich u nas – znaczy teściowej i teścia – jakieś trzy miesiące. Cała epoka w szacownym wieku 6 miesięcy mojego Kochanego Dziecka  🙂

No i jak to zwykle rano, kiedy chcę szybko coś zrobić, moje Kochane Dziecko, ma absolutnie inne zdanie w tej kwestii. Nie może się najeść, nie może się utulić, nic nie może. No chyba, że na rączkach u mamusi. Tam wszystko może.

I dzwonek do drzwi oczywiście teraz. Mama? Nie, to listonosz.

Znowu próbuję odłożyć moje Kochane Dziecko. Natychmiast staje się bardzo niezadowolone. Udaje mi się wstawić pralkę, dzięki czemu niewątpliwie urokliwa góra brudów się zmniejsza. Trochę przytulania i próbujemy tanecznym krokiem wytrzeć kurze. Nie, nie dlatego, że tak lubię wycierać kurze. Moje Kochane Dziecko uwielbia się przyglądać, jak mama wykonuje jakieś dziwne ruchy. Ja czuję się lepiej, nazywając je tańcem.

Lekko zdyszana otwieram drzwi, ponieważ ktoś się mocno dobija. Chyba nie słyszałam …

Tym razem to moja mama. Wchodzi i zamiera, a potem bardzo uważnie mi się przygląda.

– Co jest mamo? Mam coś na twarzy?

– Chora jesteś? Źle się czujesz? Mało spałaś?  – zasypuje mnie pytaniami – masz twarz, a jakby jej nie było ….

No tak, nie zrobiłam rano makijażu… Niby kiedy miałam go zrobić?!

Pani Kasiu ratunku !!!

Jak mam wyglądać lepiej, kiedy nie mam na to ani czasu, ani siły, ani ochoty …

A Pani Kasia na to – henna!

Delikatne podbarwienie brwi i rzęs henną odmieni spojrzenie, podkreśli oczy. Wyraźna oprawa oczu zdecydowanie pomaga wyglądać świeżo, nawet bez makijażu.  Polecam gorąco. Spróbuj, a sama się zdziwisz, jak łatwo i szybko można ożywić twoje oczy  🙂

Najlepiej hennę zrobić w gabinecie kosmetycznym. Samemu trudno jest zrobić mieszankę, która będzie dobrana do twojej oprawy oczu i karnacji, nałożyć ją i nie podrażnić oczu. W gabinecie kosmetyczka zrobi to szybko i profesjonalnie, a ty masz pewność, że  wyjdziesz z  „równą” twarzą.

Poza tym krótki wypad do kosmetyczki poprawi ci samopoczucie. Wyrwiesz się z domu i zrobisz coś dla siebie. Henna trwa tylko około 20 minut.

Jeśli robisz ją pierwszy raz warto zrobić próbę uczuleniową. Henna dostępna jest w proszku i w żelu. Trwałość henny zależy od gatunku i świeżości preparatu (kosmetyczka sama zamawia i wie, jaką ma hennę). Dobra henna utrzymuje się około miesiąca. Na brwiach może nieco krócej. Trwałość henny zależy od grubości włosa.

Do pielęgnacji brwi i rzęs jest na rynku wiele preparatów syntetycznych. Jednak ja polecam olejek rycynowy – jest naturalny i skuteczny. Pielęgnujemy brwi poprzez pocieranie z włosem i pod włos. Rzęsy można czesać malutką szczoteczką umaczaną w olejku albo kładziemy kropelkę olejku na palec i mrugamy rzęsami po tej kropelce na palcu. Wtedy nie podrażniamy olejkiem oczu.

Katarzyna Matczuk

Dyplomowana kosmetyczka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pielęgnacji skóry twarzy. Uczestniczyła w wielu seminariach i warsztatach z zakresu kosmetologii. Z nieustającym zapałem śledzi wszystkie nowe trendy w zakresie pielęgnacji twarzy i ciała.

Obecnie pracuje jako Beauty Therapist w atelier Kunc&Dziedzic w Warszawie.

Dodaj komentarz

Chcemy być z Tobą w stałym kontakcie.

Zostaw swojego maila, aby otrzymać darmowe inspiracje, informacje o naszych akcjach, promocjach i najnowszych postach.

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych i otrzymywanie od mamawokolicy.pl informacji handlowych.