Jak dbać o skórę w trakcie mrozu?

 

Weekend!!!! Aż mi w duszy gry, tak się cieszę. Mam już przed oczami tę pięknie ośnieżoną górkę w parku, z której jutro będziemy zjeżdżać na sankach z moich Kochanym Dzieckiem. Ma być piękne słońce. Zdecydowanie ogrzewanie w samochodzie bardziej sprzyja myśleniu o słońcu niż wskaźnik temperatury pokazujący -12.

Jeszcze tylko 4 godziny w biurze. No muszę. Nie ma wyjścia, bo w przyszłym tygodniu nie spotkam się z własnym rozumem, jak sobie teraz odpuszczę. Choć już tak strasznie chciałabym uciec.

Wjeżdżam windą na czwarte piętro i już sanki wywietrzały mi z głowy. Lista dziesięciu osób, do których powinnam oddzwonić, najlepiej już. Informacja od szefa o konieczności natychmiastowego wprowadzenia poprawek do raportu. …..

Godzina 17:00 zaskakuje mnie. Koleżanka puka w moje biurko mówiąc, że ona to już ucieka, bo obiecała dzieciom jutro łyżwy. Ale boi się, że jej skóra tego może nie przeżyć, więc teraz pędzi do kosmetyczki.

Ale jak to, myślę sobie, to ja jutro na sanki bez kosmetyczki?

Pani Kasiu ratunku !!!

Dlaczego moja koleżanka tak martwi się skórą akurat teraz?

Koleżanka ma rację – skórę trzeba przygotować. Zimą, skóra twarzy jest bardziej podatna na przesuszenia  i podrażnienia. A to dlatego, że większość czasu w ciągu dnia jesteśmy  w pomieszczeniach ogrzewanych. I w pracy, i w domu. Powietrze ogrzane wysusza i słabo nawilżona skóra może być zaczerwieniona, podrażniona i szorstka. Innymi słowami – bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

Nie mając czasu na regularne wizyty w salonie kosmetycznym, postarajmy się bardziej o właściwe nocne nawilżenie. Wieczorem stosujmy maskę nawilżającą po umyciu i stonizowaniu skóry. Wygodna jest maska kremowa, którą możemy zostawić na noc na twarzy  –  jak krem. Przy dużym mrozie można stosować takie maski co drugi lub trzeci wieczór. Na noc proponuję lekki krem nawilżający. Taki krem nie  będzie obciążał skóry i zadziała odżywczo przez całą noc.

Na dzień natomiast używajmy kremu ochronnego. Najlepszy jest emolient czyli krem wzmacniający natłuszczenie i nawilżenie skóry jednocześnie. Taki preparat jest bardziej tłusty, ale niezbędny zimą, bo świetnie ochrania przed wiatrem i mrozem.

Katarzyna Matczuk

Dyplomowana kosmetyczka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pielęgnacji skóry twarzy. Uczestniczyła w wielu seminariach i warsztatach z zakresu kosmetologii. Z nieustającym zapałem śledzi wszystkie nowe trendy w zakresie pielęgnacji twarzy i ciała.

Obecnie pracuje jako Beauty Therapist w atelier Kunc&Dziedzic w Warszawie.

Dodaj komentarz

Chcemy być z Tobą w stałym kontakcie.

Zostaw swojego maila, aby otrzymać darmowe inspiracje, informacje o naszych akcjach, promocjach i najnowszych postach.

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych i otrzymywanie od mamawokolicy.pl informacji handlowych.